Jakub Wrzalik | Instruktor

Wróć do głównej

 

Moja przygoda z szermierką rozpoczęła się w 2009 roku. Wtedy właśnie, jako 14-letni chłopiec wybrałem się pierwszy raz na trening do Klubu Szermierki Klasycznej i Sportowej im. Joachima Meyera. Przez około pół roku trenowałem pod okiem Macieja Spława-Neymana posługiwanie się mieczem długim i szablą sportową.
Następnym krokiem zrobionym w celu poznania tajników walki bronią białą było rozpoczęcie nauki w warszawskiej sekcji Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL. Treningi rozpocząłem podczas naboru w październiku 2011 roku i tak sobie trenuję – mniej lub bardziej regularnie – po dziś dzień.
W 2013 roku, na turnieju długiego miecza, podczas obozu Nordcamp wywalczyłem srebrny medal. Moje umiejętności szermiercze zostały również docenione podczas świątecznej edycji Fechtshule w 2014 roku. Decyzją największej liczby uczestników zostałem ogłoszony zwycięzcą. Sytuacja powtórzyła się w 2015 roku podczas ogólnopolskiej imprezy w Gdańsku – Nordfecht.
W 2015 roku zostałem również powołany do Reprezentacji Polski w DESW i wraz z drużyną wywalczyłem złoty puchar, a indywidualnie brązowy medal.
Kilkukrotnie zdarzyło mi się być sędzią bocznym oraz promować DESW na różnego rodzaju piknikach, festynach, pokazach oraz wydarzeniach takich jak Avangarda.
Od pewnego czasu pracuję także nad choreografią walk w niezależnym projekcie filmowym osadzonym w świecie Wiedźmina pt. „Pół wieku poezji później”.

 

ODZNAKI:

Reprezentant PolskiDryżynowy mistrz międzynarodowej federacji IFHEMABrąz Węgry 2015Medalista Długi Miecz - srebro x1medalista-dlugi-miecz-braz-x1medalista-ciecie-braz-x1Weteran Fechtschulezwyciezca-fechtschule-x2Promotorsedzia-boczny
Organizator - sprawy lokalne
bron-dlugi-mieczbron-zapasyInne Dokonania