Ireneusz Nowak | Instruktor

Wróć do głównej

Ireneusz Nowak2

 

Nazywam się Ireneusz Nowak. Uczę się fechtowania długim mieczem od 2008 roku. Wtedy rozpocząłem przygodę z tą sztuką walki pod okiem Bartłomieja Walczaka, założyciela ARMA-PL i jednego z najbardziej zasłużonych badaczy Dawnych Europejskich Sztuk Walki na świecie. Od 2013, wraz z Maciejem Talagą, Maciejem Zającem oraz Pawłem Białasiewiczem i Piotrem Paprzyckim zacząłem również pełnić rolę instruktora w Warszawskiej Sekcji ARMA-PL.

Obecnie zajmuję się głównie studiowaniem, interpretacją oraz treningiem długiego miecza według tradycji Johannesa Liechtenauera na  podstawie traktatów Hanko Döbringera, Codex 44.8A (popularnie zwany Codex Danzig) oraz sekcji poświęconej długiemu mieczowi w Codex Wallerstein. Szczególnie skupiam sie na aspekcie zgodności odtwarzanych działań ze źródłami oraz staram pogłębiać swoją wiedzę, a także przekazywać ją swoim podopiecznym w formie jak najbardziej zgodnej ze źródłami. Jestem zwolennikiem zachowania tradycji, dlatego wraz z umiejętnością władania długim mieczem staram się wpajać swoim uczniom także reguły szacunku dla broni, przeciwnika oraz partnera z sali treningowej. Staram się pogłębiać swoją wiedzę także na temat walki półmieczem oraz kordem. W wolnych chwilach uczestniczę w turniejach,  zarówno jako zawodnik, sędzia, jak i współorganizator.

 

ODZNAKI:

Weteran ARMA-PLWeteran FechtschuleInstruktor w PolscePromotororganizator-sprawy-ogolnopolskieBadacz - WallersteinBadacz - Von DanzigCzłonek Komisji Rewizyjnejbron-dlugi-miecz bron-kordbron-polmieczInne Dokonania