Pierwsza polska reprezentacja w DESW!

Wróć do głównej

W najbliższy weekend, tj. w dniach 26 – 28 czerwca 2015 roku, w Debreczynie na Węgrzech odbędą się pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa organizowane przez IFHEMA (International Federation of Historical Martial Arts). Zawody będą miały formułę drużynową, w której wyniki zawodników z poszczególnych reprezentacji narodowych będą sumowane i to one zdecydują o pozycji, na której finalnie uplasuje się dany zespół. Zmagania toczyć się będą w dwóch rodzajach broni: długim mieczu oraz rapierze.

Polska reprezentacja w długim mieczu została skomponowana częściowo z doświadczonych zawodników, którzy osięgnęli wysokie wyniki na polskich zawodach w ubiegłym sezonie turniejowym: Grzegorz Magiera (ARMA-PL Kraków) i Maciej Zając (ARMA-PL Warszawa). Do tego trzonu dołączony został zwycięzca tegorocznych zawodów w Rybniku, Rafał Kalus (Akademia Szermierzy) oraz, na skutek nagłej rezygnacji Patryka Pilasa (Rebellium), młody obiecujący zawodnik powołany decyzją trenera kadry, Jakub Wrzalik (ARMA-PL Warszawa).

Reprezentanci w rapierze zostali powołani decyzją trenera kadry i również są doświadczonymi oraz utytułowanymi zawodnikami: Rafał Kalus (Akademia Szermierzy), Szymon Łojak (Wszechnica Szermiercza), Andrzej Starodumow (niezależny) oraz Marek Helman (ARMA-PL Poznań).

Trenerem kadry jest dr Łukasz Majewski (niezależny), doświadczony trener szermierki sportwej i klasycznej, a także od wielu lat „dobry duch” polskiego DESW.

Nasz skład jest silny, złożony z zawodników o sprawdzonych umiejętnościach i w dobrej formie. Trzymamy kciuki i wierzymy w doskonały występ naszego zespołu.

Do broni, panowie, nie okazujcie litości! 😉

Oficjalna strona mistrzostw IFHEMA.

IFHEMA Cup - Hungary