Warszawska Sekcja ARMA-PL jest oddziałem Stowarzyszenia poświęconego zapomnianym, a obecnie rekonstruowanym sztukom walki, które istniały na terenie dawnej Europy.

Nasza grupa zajmuje się praktykowaniem szermierki bez opancerzenia (Blossfechten), według nauk Johannesa Liechtenauera, niemieckiego mistrza z XIV wieku. Zajęcia obejmują naukę walki bronią białą (miecz długi, kord, sztylet, elementy zapasów) oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe ukierunkowane na zbudowanie sprawności koniecznej w sportach walki.

Aktualności

Drodzy szermierze i kandydaci na szermierzy!
Z radością informujemy, że w dziale Treningi można już zapoznać się z grafikiem, który obowiązywał będzie w nowym sezonie treningowym – od 4 października 2016 do końca czerwca 2017.
Szykujcie dobre buty i czyśćcie broń!

P.S. Przypominamy, że ze względu na naszą podłogę bezwzględnie wymagane są teraz buty o jasnej, gładkiej podeszwie (bez bieżników), np. halówki lub tenisówki. Początkujących zaś dodatkowo obowiązują: ciemnej spodnie i biała koszulka bez nadruków.

Już jest! Ulga dla wszystkich, których touchpad już świerzbił niecierpliwie czekając na możliwość zalajkowania Sekcji Warszawskiej ARMA-PL 🙂 Zapraszamy serdecznie!

Like

UWAGA!
Od 1 lipca zmienia się harmonogram treningów. Uaktualniony kalendarz znajduje się w dziale Treningi. Zajęcia sobotnie, które są tam wpisane, zawierać będą obok treningu sportowego elementy edukacyjne. Zapraszamy serdecznie!

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością donosimy, że nasza reprezentacja na mistrzostwach federacji IFHEMA w Debreczynie na Węgrzech zdominowała konkurencję długiego miecza i zajęła czołowe pozycje w rapierze. W tym medalistami zostało dwóch zawodników naszej Sekcji, a dodatkowo także członek naszego Stowarzyszenia z Poznania!

(więcej…)

W najbliższy weekend, tj. w dniach 26 – 28 czerwca 2015 roku, w Debreczynie na Węgrzech odbędą się pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa organizowane przez IFHEMA (International Federation of Historical Martial Arts). Zawody będą miały formułę drużynową, w której wyniki zawodników z poszczególnych reprezentacji narodowych będą sumowane i to one zdecydują o pozycji, na której finalnie uplasuje się dany zespół. Zmagania toczyć się będą w dwóch rodzajach broni: długim mieczu oraz rapierze.

(więcej…)

 

Uwaga!
Nabór na zajęcia grupy początkującej w sezonie 2014/2015 został zakończony. Zajęcia trwają pełną parą i nie ma już możliwości dopisania się. Wszystkim spóźnialskim współczujemy i zapraszamy na zapisy do kolejnej grupy, która ruszy na początku jesieni 2015.

W3 2014 już za nami!

W dniach 4-5 października odbyła się piąta edycja corocznej imprezy DESW organizowanej przez Sekcję Warszawską ARMA-PL. Przybyli goście z całej Polski, odbyły się warsztaty, fenomenalne Fechtschule oraz zawody.

W zawodach szczególnie wyróżnili się:

Filip Fica (Akademia Broni) – pierwsze miejsce

Grzegorz Magiera (ARMA-PL Kraków) – drugie miejsce

Patryk Pilas (Fechtschule Gdańsk) – trzecie miejsce

 

Zwyciężczynią Fechtschule zaś została okrzyknięta Małgorzata Cieleń (Fechtschule Gdańsk).

 

Rzucić okiem na to się działo można tutaj…

(więcej…)